درباره استفان کاوی Stephen R. Covey:

استفان کاوی در آمریکا به دنیا آمد. لیسانس را از دانشگاه یوتا، فوق لیسانس را در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه هاروارد و دکترا را از دانشگاه یانگ اخذ کرد. در همان دانشگاه سال‌ها به تدریس در زمینه مدیریت کسب و کار و رفتار سازمانی اشتغال داشت. هنگام حضور در دانشگاه هاروارد به شدت به جنبه‌های انسانی سازمان‌ها علاقه‌مند شد و در آن زمینه به فعالیت پرداخت. پس از آن، خودش موسسه‌ای به نام «کانون بین‌المللی رهبری کاوی» تاسیس و فعالیت‌های وسیعی را به عنوان مدرس و مشاور در بیش از نیمی از ‌۵۰۰ شرکت موفق در آمریکا آغاز کرد. کاوی مقالات بسیاری در زمینه رهبری، کارایی فردی و سازمانی و روابط خانوادگی و اجتماعی تالیف کرده است. 

او سخنران زبردست و نویسنده‌ی برجسته‌ای است که همواره کتاب‌هایش درصدر پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریتی قرار گرفته و به زبان‌های مختلف منتشر شده است. او آموزش مدیران شرکت‌ها را در همه سطوح وجهه‌ی همت خود قرار داده و تاکنون جوایز متعدد و چندین دکترای افتخاری کسب کرده است. کتاب هفت عادت مردمان موثر او شهرت جهانی دارد و تاکنون به ‌۴۰ زبان زنده دنیا ترجمه و در بیش از ‌۱۵ میلیون نسخه در ‌۷۰ کشور به فروش رفته است. این کتاب بیش از ‌۱۰ سال در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان قرار داشت. مجله فوربس در سال ‌۲۰۰۲ کتاب هفت عادت را یکی از ‌۱۰ کتاب موثر مدیریتی در قرن بیستم معرفی کرده است. در سال ‌۱۹۹۶ مجله تایم او را به عنوان یکی از ‌۲۵ آمریکایی تاثیرگذار عنوان کرده است. کتاب هفت عادت به نکات ظریفی می‌پردازد و نیازهای باطنی انسان را پاسخ می‌گوید.

 

درباره کتاب:

آنچه باعث می‌شود مطالب کتاب اینقدر اساسی و عمیق باشند این است که دکتر کاوی بجای آنکه مانند پژوهشگران 60، 70 سال اخیر، به تحقیق در مورد رفتارهایی بپردازد که ظاهرا باعث موفقیت می‌شوند (او آن‌ها را اخلاقیات شخصیت می‌نامد)، به عاداتی (اخلاقیات منش) می‌پردازد که شخص را از درون دگرگون می‌کند و از او فردی می‌سازد که می‌تواند به موفقیت واقعی و بادوام برسد. در واقع کاوی نشان می‌دهد؛ موفقیت واقعی از درون انسان آغاز می‌شود و اگر درون فرد موفق نباشد، هر قدر هم رفتارهای افراد موفق را تقلید کند باز هم نخواهد توانست به موفقیت دلخواه برسد. این هفت عادت مردمان موفق عبارت‌اند از:

  • پیشقدم می‌شوند (عامل باشید)
  •  بر اهداف تمرکز می‌کنند (ذهنا از پایان آغاز کنید)
  • اولویت گذاری می‌کنند (نخست، امور نخست را قرار دهید)
  •   فقط وقتی می‌برند که دیگران ببرند (برنده / برنده بیندیشید)
  •  ارتباط برقرار می‌کنند (نخست بخواهید بفهمید، آنگاه جویای تفاهم باشید)
  •  همکاری می‌کنند (نیروی جمعی ایجاد کنید)
  • آن‌ها در مورد کاستی‌های خود تعمق و آن‌ها را برطرف می‌کنند (اره را تیز کنید)

 این کتاب به خواننده درک و بینش جدیدی در مورد رفتارها و عادت‌ها می‌دهد و او را آگاه می‌سازد که این خود اوست که تصمیم می‌گیرد به شرایط چگونه پاسخ دهد و با این کار قدرتمندانه بر شرایط تاثیر می‌گذارد. این کتاب به صورتی بسیار واضح و قدم به قدم نشان می‌دهد چگونه می‌توانید شخصیت و منش خود را برای رسیدن به موفقیت تربیت و آماده کنیم. 

 

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0